Destek
Asistanı
Asistan

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

Emzirme Döneminde Beslenme Neden Önemlidir?

Emzirme döneminde anne, hem kendi vücudundaki besin öğesi depolarını dengede tutmak hem de bebeğin ihtiyacını karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmelidir. Aksi takdirde anne kendi vücut depolarından harcayacaktır. Bu da annenin sağlığının bozulmasına ve yetersiz süt salgılanmasına neden olabilir.

Emzirme döneminde kilo verilebilir mi ?

Emzirme döneminde elbette kilo verilebilir. Hatta emzirme döneminde, beslenme iyi yönetilirse kilo verimi  daha kolaydır. Çünkü emzirme döneminde anne sadece emzirme ile günlük yaklaşık 700 kalori harcar.

Doğumdan 40 gün sonrasında anne kendini hazır hissettiğinde diyetisyen desteği ile sağlıklı beslenme sürecine girebilir. Bu sayede hem süt kalitesini ve hem de süt hacmini artırır. Bununla birlikte anne güzel bir beslenme ile kendini daha zinde ve dinç hissederken aynı zamanda ideal kilosuna ulaşır.

Emzirme döneminde beslenme süreci online (uzaktan takiple, görüntülü görüşerek) veya yüz yüze seanslarla deteklenebilir.

Yüz yüze seanslarda;

Doğumdan sonra yaptırmış olduğunuz bir kan tahlili ile görüşmeye geliyorsunuz. Geldiğinizde kapsamlı vücut analizinizi (vücut ağırlığı, yağ oranı(%) ve ağrlığı(kg), sıvı oranı(%) ve ağırlığı (kg), kas oranı (%) ve ağırlığı (kg), metabolizma yaşı, bazal metabolizma hızı, iç organ çevresi yağ oranı, ideal kilo) değerlendirmesi,ödem durumu vs  ölçümü yapıyoruz.

Sonrasında sizin günlük yaşam rutininizi dinliyoruz( uyanma, kahvaltı , öğlen-akşam yemeği saatleri, uyuma saatleri). Yani yaşam koşullarınıza göre beslenme programınızı birlikte düzenliyoruz ve haftalık veya 15 günde bir kontrollerimizi sağlıyoruz. 

Online seanslarda;

Doğumdan sonra yaptırmış olduğunuz bir kan tahlilinizi istiyoruz. Görüşme gün ve saatimizde isterseniz görüntülü isterseniz sesli şekilde görüşme sağlıyoruz. Sonrasında sizin günlük yaşam rutininizi dinliyoruz( uyanma, kahvaltı , öğlen-akşam yemeği saatleri, uyuma saatleri). Yani yaşam koşullarınıza göre beslenme programınızı birlikte düzenliyoruz. Elinizdeki tartı ile haftalık kilo takibi yapıyor ve mezura ölçümü ile incelmenizi değerlendiriyoruz. Haftalık seanslarımızda haftanızın nasıl geçtiğini değerlendiriyoruz.

Mesai saatleri içinde ulaşabileceğiniz whatsapp  ile motivasyonunuzu destekliyor, bol enerji içeren güzel bir yolculuğa adım atıyoruz.

“Bebeğinize vereceğiniz en güzel hediyenin, anne sütü olduğunu unutmayın.”

Ertelemeleyin, Hemen Başlayın!

Dünyanın Neresinde Olursanız Olun Online Diyet'e Başalayın.

Online Diyet

Diğer Programlar

SPORCU BESLENMESİ

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

KİLO ALMA PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

DETOKS PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

HASTALIKLARDA BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

KİLO VERME PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

ONLINE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

MIX (KARMA) DANIŞMANLIK

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

Yukarı