Destek
Asistanı
Asistan

Sık Sorulan Sorular

Ayda ne kadar kilo vereceğiniz sizin yaşınıza, boyunuza, cinsiyetinize ve metabolizma hızınıza göre değişir.

Hiçbir besin tek başına mucizevi etki gösterip sizi zayıflatmaz. Bir besinin etkisini görebilmek için sağlıklı beslenme düzeni çerçevesinde tüketmeniz gerekir.

Sizin için hazırlanmamış, internet vb. vasıtasıyla edinilen hazır listeler; tüm çabalarınızı boşa çıkarmanın yanında kısa sürede verdiğiniz kiloları tekrar almanıza ve motivasyonunuzun düşmesine neden olur.

Sık sık yapmış olduğunuz yanlış uygulamalar nedeniyle yavaşlamış olan metabolizmanız artık sizin istediğiniz gibi çalışmaz ve küçük kaçamaklar bile kilo almanıza neden olabilir.

Stresli yaşam koşulları ve uzun çalışma saatleriniz sizin sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmanızın önüne geçemez.

Öğün atlama, öğünlerini geçiştirme ve buna bağlı sebeplerden dolayı dengesiz bir beslenme düzenin varsa bunu beraber çözebilir, sağlıklı beslenmeyi kolaylıkla ve keyifle yaşam tarzı haline getirebiliriz.

Zaman içerisinde yediğimiz yemeklerden ya da çevresel faktörlerden dolayı vücudumuzda toksinler birikir. Bu toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırmak için ise detoks yöntemi kullanılabilir. Detoks uygularken bol sıvı tüketimi yapılmalı, kafeinden uzak durulmalı, sebze ve meyve sularına ağırlık verilmelidir. Bu diyetler en fazla 5-6 gün uygulanabilir. Detoks diyetleri vücudumuzun toksinlerden arınması için yapılır, metabolizmayı hızlandırır ancak zayıflama yöntemi olarak kullanılmamalıdır.

Bu tür çayların vücuttan su atılımını hızlandırıcı etkileri bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanımları ile birlikte vücuttan fazla miktarda su idrarla dışarı atılacaktır. Bu durum, kişi tarafından zayıflama olarak algılanacaktır. Su içildiğinde tekrar eski kiloya geri ulaşılmaktadır.

Değildir. Aç kalarak yapılan zayıflama programlarından vücudun kas kütlesinden kayıp olur. Aracın çalışması için yakıta ihtiyacı varsa, insan vücudunun da sorunsuz çalışabilmesi için yakıta yani beslenmeye ihtiyacı vardır. Bunu da yiyeceklerden sağlamış oluyoruz.

Yukarı