Destek
Asistanı
Asistan

GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME

GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME

Bebeğiniz için uygun kilo ve uygun vitamin-mineral depolarını sağlamak ayrıca siz ve bebeğinizin genel sağlığını korumak amaçlı, gebeliğe hazırlık döneminde en az  3 ay önceden profesyonel beslenme danışmanlığı alınması hem siz hem de bebeğiniz için çok faydalı olacaktır. 

Gebelik bebek ve annenin doku artışına bağlı olarak enerji ve besin öğesi gereksinmelerinin arttığı, fizyolojik birçok değişiklikler içeren bir dönemdir. Gebe kadının beslenmesi ile bebeğin büyüme ve gelişmesi arasında önemli bir ilişki bulunmaktadır. Bebeğin bedensel ve zihinsel olarak büyümesi ve gelişmesi annenin gebeliği süresince sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmesi ile mümkündür.

Gebelik Döneminde Kilo Vermeye Devam Edebilir Miyim?

Gebelik döneminde beslenme süreci online (uzaktan takiple) veya yüz yüze seanslarla desteklenebilir. 

Kilo verimi ise, anne eğer yüksek kiloda ise ilk 3 ay kilo verimi sağlanabilir.  Eğer ideal kilosunda ise kilo verimine gerek yoktur. sağlıklı beslenme süreci ve sağlıklı kilo alımı sağlanmalıdır.

Gebe bir kadının gebelik boyunca kazanması gereken ağırlık, gebeliğin başındaki BKİ ile ilişkilidir. Gebelik öncesi ağırlığa göre önerilen ağırlık kazanımları aşağıdaki gibidir;

  • Gebelik öncesi ağırlığı düşük olan kadınalar; 13-16,5 kg
  • Gebelik öncesi ağırlığı normal olan kadınlar; 10-14 kg
  • Gebelik öncesi ağırlığı fazla olan kadınlar; 7,5-12,5 kg
  • Gebelik öncesi obez olan kadınlar 6-12 kg

Gebelik  döneminde beslenme süreci online (uzaktan takiple, görüntülü görüşerek) veya yüz yüze seanslarla desteklenebilir.

Yüz yüze seanslarda;

Son 6 ay içinde yaptırmış olduğunuz bir kan tahlili ile görüşmeye geliyorsunuz. Geldiğinizde kapsamlı vücut analizinizi (vücut ağırlığı, yağ oranı(%) ve ağrlığı(kg), sıvı oranı(%) ve ağırlığı (kg), kas oranı (%) ve ağırlığı (kg), metabolizma yaşı, bazal metabolizma hızı, iç organ çevresi yağ oranı, ideal kilo) değerlendirmesi,ödem durumu vs  ölçümü yapıyoruz.

Sonrasında sizin günlük yaşam rutininizi dinliyoruz( uyanma, kahvaltı , öğlen-akşam yemeği saatleri, uyuma saatleri). Yani yaşam koşullarınıza göre beslenme programınızı birlikte düzenliyoruz ve haftalık veya 15 günde bir kontrollerimizi sağlıyoruz.

Online seanslarda;

Son 6 ay içinde yaptırmış olduğunuz bir kan tahlilinizi istiyoruz. Görüşme gün ve saatimizde isterseniz görüntülü isterseniz sesli şekilde görüşme sağlıyoruz. Sonrasında sizin günlük yaşam rutininizi dinliyoruz( uyanma, kahvaltı , öğlen-akşam yemeği saatleri, uyuma saatleri). Yani yaşam koşullarınıza göre beslenme programınızı birlikte düzenliyoruz. Elinizdeki tartı ile haftalık kilo takibi yapıyor ve mezura ölçümü ile incelmenizi değerlendiriyoruz. Haftalık seanslarımızda haftanızın nasıl geçtiğini değerlendiriyoruz.

Mesai saatleri içinde ulaşabileceğiniz whatsapp  ile motivasyonunuzu destekliyor, bol enerji içeren güzel bir yolculuğa adım atıyoruz.

“Ailenizi sağlıkla tamamlamanın sizin elinizde olduğunu unutmayın.”

Ertelemeleyin, Hemen Başlayın!

Dünyanın Neresinde Olursanız Olun Online Diyet'e Başalayın.

Online Diyet

Diğer Programlar

SPORCU BESLENMESİ

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

KİLO ALMA PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

DETOKS PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

HASTALIKLARDA BESLENME

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

KİLO VERME PROGRAMI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

ONLINE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

MIX (KARMA) DANIŞMANLIK

Kocaeli, İzmit Diyetisyen

Yukarı